Menu

Wyjazd integracyjny, korzyść czy strata?

Wśród wielu pracodawców panuje opinia jakoby wyjazdy czy wszelkiego rodzaju imprezy integracyjne, najczęściej przynoszą znacznie inne cele, od tych zamierzonych. Jest to tendencja szerzona również w mediach, dlatego stosunek pracodawców do takich eventów jest raczej sceptyczny. Nijak się to ma jednak do rzeczywistości, bowiem z założenia, imprezy integracyjne mają na celu połączenie należnego pracownikom odpoczynku, relaksu w gronie współpracowników, wraz z poprawą relacji, aurą w miejscu pracy, co bez wątpienia sprzyja w późniejszym czasie efektywności pracy w przedsiębiorstwa. Niemniej, odbywa się to na koszt firmy.

Czy mimo tych korzyści, wyjazd czy impreza integracyjna może zakończyć się niepowodzeniem? Okazuje się że tak, powiem brak troski o takie drobne detale przy organizacji mogą być impulsem, który w konsekwencji prowadzi do porażki. Więc w przypadku, gdy decydujemy się na samodzielną organizację takiej imprezy, bez kontroli ze strony specjalistów, to również trzeba się również liczyć z tym, że automatycznie zwiększa się ryzyko porażki. Dlatego na starcie, warto przygotować się na sytuacje krytyczne, najgorszym z możliwych takich zwrotów akcji jest zachwianie równowagi w zespole, w rezultacie może prowadzić nawet do redukcji etatów. Co może być źródłem konfliktu? Czynników jest wiele, do głównych zalicza się zbyt duża ilość używek, głównie alkoholu, brak organizacji i animacji czasu na takiej imprezie, odpowiednich umiejętności do poprowadzenia zabaw i solidnego integrowania pracowników. Jak widać konsekwencje są spore, warto więc przemyśleć kwestię, czy stać nas na tego typu ryzyko. Idealnym rozwiązaniem, które daje gwarancję udanej imprezy integracyjnej jest wynajęcie specjalistycznej firmy zajmującej się organizacją właśnie takich eventów.

Pewność sukcesu, to tylko jedna z wielu korzyści płynących z skorzystania z fachowych porad. Niepodważalnym atutem jest przede wszystkim oszczędność czasu, profesjonalista zwalnia pracodawcę z ingerencji w organizację imprezy czy też wyjazdu. Jak już wspomniano, jest to inwestycja, która może zaowocować na długim dystansie czasowym.