Menu

Event? A co to?

Event, to coraz częściej pojawiające się w mediach pojęcie. To bardzo pozytywne zjawisko, które ma na celu jednoczenie ludzi o wspólnej pasji. Ostatnimi czasy, branża tak zwanych wydarzeń specjalnych rozwija się w dość szybkim tempie. Dyskusja ta, obejmuje nie tylko samą istotę, ilość takich imprez, ale także formie, sprecyzowanych celach. Wiele osób, zastanawia się gdzie zaczyna się granica, mówiąca o evencie jako zdefiniowanym zjawisku, czy jako tylko luźnej, swobodnej formie spotkań.

Warto wspomnieć, że event to z definicji " wydarzenie przygotowane według profesjonalnego scenariusza, opartego na świeżych pomysłach". Niemniej jednak, coraz więcej osób bierze udział w pseudo-eventach, nie zdając sobie z tego sprawy. "Prawdziwy" event można podzielić na kilka wariantów, które wydziela się przy pomocy poszczególnych kryteriów. Pierwszym z nich jest rodzaj wydarzenia, a więc eventy: -kulturalne, -rozrywkowe, -sportowe, -wyjazdowe, Drugim kryterium jest cel eventu, a więc założenie zdobycia konkretnych efektów. W tym przypadku wyróżnić należy: -eventy kształtujące wizerunek marki -integracyjne, -motywujące, -propagujące idee, -edukacyjne, Jak rozpoznać event z prawdziwego zdarzenia, skoro ostatnimi czasy nastąpił rozkwit pseudo-eventów? Jeśli na imprezie mamy styczność z ogromną ilością alkoholu, wszędobylskiej konsumpcji, istnieje ryzyko iż jest to po prostu impreza towarzyska. Niemniej jednak, nie jest to termin jednoznaczny, bowiem na początku imprezy, mogło istnieć założenie scenariusza, jednak wraz z rozwojem imprezy event przerodził się w ten dziwny twór. Taka sytuacja zdarzyć się może właściwie na każdym evencie, co zależy głownie nie od organizatorów, a publiki. Jednak zatrudniając profesjonalną ekipę od wydarzeń specjalnych ryzykujemy znacznie mniej, bo znacznie więcej możemy od nich wymagać. Jakie niebezpieczeństwa jeszcze czyhają na tego typu imprezy? Że mimo dużego zaangażowania ze strony organizatorów, informacji, rozgłosie w mediach event okaże się być porażko, mimo iż prognozy były zdecydowanie inne. Mimo ogromnego ryzyka, coraz więcej firm, marek decyduje się na organizację eventów. To wszystko przez wzgląd na to, iż najczęściej jest to forma nagrody dla pracowników, również pewna forma integracji.

Coraz częściej, event jest ukoronowaniem wszelkiego rodzaju szkoleń, czy też kursów. By zminimalizować ryzyko wystąpienia jakichkolwiek komplikacji, po pierwsze warto skorzystać z usług profesjonalnej firmy, a po drugie należy pamiętać by zwracać uwagę na szczegóły tak, by przynajmniej jedno z wyżej wymienionych kryteriów było spełnione. W ten sposób będziemy mieli okazję do spędzenia wspaniałego czasu, godnego każdego zaangażowania i pieniędzy.